900 - 1800
Онлайн замовлення
Робіть замовлення онлайн, ми передзвонимо
Тематика статті

Що таке лазерний далекомір?

Зміст
Області застосування лазерної рулетки
Конструкція лазерної рулетки
Види далекомірів
Що таке лазерний далекомір?

Завдання розрахунку точної відстані або довжини від одного об'єкта до іншого часто буває не таке тривіальне. Для деяких цілей лінійки або рулетки буде недостатньо, особливо якщо йдеться про вимірювання у важкодоступних місцях або порівняно великі відстані. Щоб не мати результатів вимірювань з величезною похибкою, застосовуються вимірювальні прилади, робота яких заснована на інших принципах. До таких приладів відноситься лазерний далекомір.

У загальному випадку, лазерний далекомір – це обладнання, здатне на розрахунок відстаней чи довжин за допомогою технології лазера. Як саме працює прилад, а також, де застосовується, про це ми й говоритимемо трохи докладніше.

Області застосування лазерної рулетки

Якщо розглядати галузі застосування далекоміра на основі лазера, то тут можна виділити цілі:

  • військові – точне вимірювання відстані до об'єкта поразки;
  • розмітка земельних ділянок, а також у геодезії;
  • будівництва великих об'єктів;
  • капітального ремонту будівель та приміщень;
  • сільського господарства, виробництва, виготовлення продукції;
  • навігації;
  • наукові та освітні;
  • для простого побутового використання.

Причому можуть використовуватись невеликі портативні лазерні рулетки, а може високоточне обладнання.

Конструкція лазерної рулетки

Давайте розглянемо питання, що вимірює далекомір лазерного типу з погляду його будови та принципу роботи. Будь-який пристрій такого типу має випромінювач променя та приймач, що сприймає відбитий сигнал. При цьому можна виділити два принципи:

Імпульсний – випромінювач відправляє промінь до об'єкта, відстань до якого слід визначити, а приймач ловить відбитий сигнал. Точно знаючи швидкість світла, за тимчасовою затримкою між посланим та отриманим сигналом можна визначити відстань. Такі прилади добре проявляють себе на великих відстанях, при цьому вони дорого коштують за рахунок наявності в них дуже точного таймера.
Фазовий – найпоширеніший тип у лазерних далекомірах професійного та побутового типу. Тут світло лазера випускається певною довжиною хвилі з відповідною фазою. Приймач ловить відбитий сигнал зі зсувом фази. За величиною зсуву фази можна точно визначити відстань до мети. Щоб не потрапити в ситуацію сприйняття приймачем строго кратного числа довжини хвилі, далекомір змінює модуляцію сигналу.
Фазовий тип далекоміра добре показує себе при вимірі порівняно невеликих відстаней, при цьому прилад не дуже дорого коштує, це його перевага. Тому він і набув найбільшого поширення. Щоб вимірювання пройшли з максимальною точністю, особливо це важливо на великих відстанях, об'єкт повинен мати достатню поверхню, що відбиває. Так приймач приладу зможе точно зафіксувати відбитий сигнал.

Види далекомірів

Якщо розглядати види далекомірів, то умовно їх можна поділити на:

  • Побутові – із середньою, але гарною точністю (похибка вимірювань до 100 метрів у них становить ±1.5 мм), невеликою граничною відстанню виміру, маленькими розмірами, низькою вартістю, високою зручністю використання, невеликим функціоналом.
  • Професійні – з відмінною точністю, підвищеною граничною відстанню, високою або нормальною вартістю, зручністю застосування та наявністю вбудованих додаткових опцій.

Останній тип лазерних далекомірів використовується при складних розрахунках відстаней, у професійній чи науковій діяльності. Якщо потрібне проведення дуже точних вимірів, то підійде лише такий тип приладів. Побутові є зручним, практичним та недорогим варіантом. Якщо необхідно провести виміри в трьох вимірах, зробити ремонт для будівельних цілей малих об'єктів або в майстернях, то такого пристрою буде достатньо. Важливо лише врахувати величину точності вимірів.