900 - 1800
Онлайн замовлення
Телефонуйте, ми в офісі
Тематика статті

Як вибрати домкрат для авто

Зміст
Вибираємо домкрат для легкового авто за типами
Домкрати для легкового автомобіля - критерії вибору
Як вибрати домкрат для авто

Під час експлуатації транспортного засобу для ремонту та обслуговування може знадобитися його підняти на невелику висоту. Це робиться за допомогою особливого пристосування, яке носить назву - домкрат. Домкрат - це невеликий механізм, що дає змогу підняти на невелику висоту до метра автомобіль з однієї зі сторін. 

Так з'являється можливість змінити колесо, провести інші ремонтні роботи з колесами, вихлопною системою, нижньою частиною кузова, під мотором тощо. Цей пристрій необхідний і обов'язковий в автомобілі. Тому виникає питання, домкрат для авто, який краще, як правильно його вибирати під конкретний випадок. Давайте зупинимося на цих питаннях детальніше.   


Вибираємо домкрат для легкового авто за типами

Перед тим, як розібратися, який слід купити домкрат для легкового авто під конкретний випадок, давайте розглянемо типи цих пристроїв. Тут можна виділити такі варіанти, що відрізняються за принципом дії.

Механічні

Тут принцип дії зводиться до того, що вручну важелем приводиться в рух механічний підйомник. Це може бути гвинт або рейка, що працюють на підйом або спуск. Такі моделі домкратів можуть мати такі різновиди:

  • Ромбоподібні - гвинтом на стиснення або розширення приводяться в рух грані ромбоподібного каркаса, що має рухливі зчленування. Поширений варіант, досить легкий і цілком надійний.
  • Гвинтові - схожий варіант на ромбоподібні моделі, але тільки замість ромба тільки дві грані, що стискаються на опускання або розтискаються гвинтом на підйом. Розраховані на підйом невеликої ваги вантажу або транспортного засобу;
  • Гвинтові вертикальні - стандарт, часто застосовуваний в автомобілях, за допомогою обертання рукоятки відбувається рух опори по робочому гвинту, що знаходиться всередині каркаса. Має обмежену стійкість і це є його недоліком, однак він може застосовуватися в авто з маленьким дорожнім просвітом.
  • Рейкові - спортивний варіант домкрата, здатний швидко і на велику висоту підняти автомобіль за допомогою рухомої по рейці опори, що приводиться в рух важелем. Має дуже великі габарити, тому в повсякденному побуті в ремкомплекті не використовується.


Гідравлічні

Робочий механізм являє собою поршень, який піднімається разом із вантажем завдяки збільшенню тиску гідравлічної рідини в ньому. Саму ж рідину в поршень закачують за допомогою насоса вручну важелем або приводом (як варіант, компресором). Тут найчастіше зустрічаються два різновиди:   

  • Пляшкові вертикальні - робочий поршень розташовується вертикально і сам безпосередньо на опорі піднімає вантаж або авто. Має доволі велику власну вагу і висоту, що робить його не особливо універсальним, проте в змозі підняти особливо велику масу, часто застосовується у вантажівках і автобусах. Але є моделі і для легкового транспорту.
  • Підкатні - робочий поршень підіймає невелику платформу з опорою, переводячи її з горизонтального майже у вертикальне положення під час підйому. Ця система має низький профіль, що дає змогу застосовувати її в авто з низьким кліренсом. Часто використовується в гаражах і на станціях шиномонтажу. Має середні та великі розміри, компактні моделі можуть входити до складу звичайного автомобільного ремнабору, а габаритні застосовуються тільки в гаражних умовах і на СТО. 

Ми визначилися, які типи автомобільних домкратів бувають, а тепер можна зупинитися на виборі відповідної під ваше авто моделі. 


Домкрати для легкового автомобіля - критерії вибору

За якими критеріями слід вибирати домкрат для авто, якщо вам потрібен такий пристрій для вашого автомобіля, на що звертати увагу? Тут можна відзначити такі важливі параметри:

  • максимальна вага, що піднімається, - ця характеристика має відповідати вазі вашого авто плюс повністю завантаженого багажника звичайними речами, тобто із запасом щодо ваги машини;
  • принцип роботи - тут ви можете вибирати для себе механічні або гідравлічні варіанти. Механічні домкрати мають невелику власну вагу, але користуватися ними і важче, і менш зручно, гідравлічні зручніші, але самі по собі важкуваті;
  • мінімальна висота розташування опори - на якій мінімальній висоті можна встановити опору - місце контакту кузова авто з домкратом;
  • тип опори - вона повинна конструктивно підходити під ваш автомобіль;
  • висота підйому - на яку найбільшу висоту можна підняти авто або вантаж;
  • тип нижньої опори - місця контакту домкрата з підлогою або іншим покриттям, тут важливо враховувати стійкість конструкції з піднятим на потрібну висоту автомобілем;
  • особливості зберігання в авто - наявність чохла або сумки, кейса, для гідравлічних моделей важливо перешкоджати витіканню робочої рідини, а значить слід забезпечити безпечне положення для зберігання, на це теж варто звернути увагу.

Вам необхідно зрозуміти, які критерії підходитимуть саме вашому автомобілю, і вже відштовхуючись від них купувати потрібний вам домкрат.