900 - 1800
Онлайн замовлення
Робіть замовлення онлайн, ми передзвонимо
Як вибрати тепловізор для енергоаудиту?

Як вибрати тепловізор для енергоаудиту?

Дуже корисними в енергоаудиті стали спеціальні прилади, які звуться тепловізори. Під енергоаудитом розуміється контроль та перевірка ефективності енергетичного споживання на підприємствах, у житлових та адміністративних будівлях, а також вироблення відповідних заходів, що призводять до раціонального використання теплової енергії.


Тепловізор – це прилад, здатний перетворювати на видиме для зору людини зображення випромінювання в інфрачервоному спектрі (теплове випромінювання). На дисплеї пристрою в режимі онлайн можна бачити більш-менш гарячі, теплі та холодні зони та об'єкти. При цьому червоний та помаранчевий колір видимого спектру відповідає за гарячі та теплі зони, блакитний, зелений, синій та темно-синій за відносно холодні та холодні ділянки чи об'єкти.

Тепловізор застосовується у різних ситуаціях навіть для цілей енергоаудиту не лише для будівель. Сюди можна віднести контроль коректної роботи електричних мереж, щитового обладнання та об'єктів електропостачання на різних рівнях. Також його застосовують при перевірці штатної роботи механізмів та в інших випадках.

Загальні вимоги до тепловізорів

Розглянемо вимоги до тепловізорів, якщо ми будемо їх застосовувати для ефективності використання енергії при експлуатації будівель та інших об'єктів. Тут можна назвати такі характеристики:

  • оптична або пряма роздільна здатність приладу – тут для відображення великого об'єкта на робочій відстані потрібна більша роздільна здатність і навпаки. Наприклад, для відображення 5-ти поверхового будинку повністю, дана величина повинна бути не менше 120х120;
  • роздільна здатність датчика інфрачервоного випромінювання – тут мається на увазі здатність пристрою проводити термографування. Чим кращий цей показник, тим дорожчим буде тепловізор;
  • похибка вимірювань – для вищевказаних цілей достатньо цього показника на рівні ±1℃ або точніше;
  • температурний діапазон – цей параметр вказує спеціалізацію приладу. Для цілей енергоаудиту верхня межа може бути обмежена +250℃, але може бути більше значення. Нижня межа зазвичай становить (мінус) 20-30℃;
  • спектральний діапазон - чутливість пристрою до різних довжин хвиль ІЧ спектру. Для цілей будівництва такого параметра достатньо в діапазоні від 7 до 14 мкм, для спеціальних цілей енергоаудиту може знадобитися діапазон від 3 до 5,5 мкм;
  •  коефіцієнт емісії – спеціальна поправка, яка враховує відбивну здатність поверхонь.

Останній пункт важливий, оскільки різні поверхні по-різному відображають інфрачервоне випромінювання, наявність поправки робить результуючу картину більш точною. Також важливо відзначити, що тепловізори можуть бути реєстраторами та вимірниками. Останні не просто пропонують термографічну картинку, а й вказують на величину температури об'єктів, що відображаються.

Основні характеристики при виборі тепловізора

Давайте тепер зупинимося на важливих характеристиках, якщо ми плануємо використовувати тепловізор з метою енергоаудиту. Тут можна назвати:

  • Розмір інфрачервоного детектора відповідає за чіткість термографічної картини, чим чіткішою вона є, тим простіше локалізувати місце витоку тепла або появу зони нагріву.
  • Максимальна межа вимірювання – для енергоаудиту будівель, будинків, квартир досить верхнього кордону в +200℃, але така сама межа для підприємств сталеваріння та металообробки може бути набагато більшою.
  • Діапазон експлуатації приладу - тут під характеристикою розуміється робочий температурний діапазон використання приладу. Найкраще брати пристрій, який захоплює від'ємні значення. Для нашої країни достатньо межі від -20 до +50℃.
  • Термочутливість – чим вище цей параметр, тим більше шансів за термографічною картинкою та формою (візуальним обрисом) її деталей зрозуміти причину витоку або появу нагріву.
  • Режими відображення – здатність тепловізора не тільки відображати всю картинку з робочої відстані, але й фокусуватися на деяких окремих об'єктах з деталізацією зображення.
  • Додаткові функції тут зустрічаються різні опції, важливим для енергоаудиту є наявність коефіцієнта емісії. Також практичною є можливість накладати реальне повнокольорове зображення на термографічне. Це можна робити у деяких приладів з вибором частки реального та теплового зображень, наприклад, 75% на 25% або ще якось.


Якщо резюмувати, то для енергоаудиту будівель підійде такий тепловізор, який здатний виявити та локалізувати проблему, а також показати її на загальному плані у великому масштабі. Так можна точно визначити загальну тепловтрату, а також величину втрати тепла в конкретних точках.