900 - 1800
Онлайн замовлення
Робіть замовлення онлайн, ми передзвонимо
Який алкотестер краще купити?

Який алкотестер краще купити?

У професійних та особистих цілях буває необхідно перевірити людину на алкогольне сп'яніння. Не завжди це можна зробити за допомогою візуального спостереження за поведінкою та координацією рухів, зв'язністю мови, адже так визначається лише сильне сп'яніння. Якщо невелике вживання алкоголю непомітно зовні, але воно може стати проблемою при роботі з технологічним обладнанням на виробництві, керуванням автомобілем, безпекою персоналу або в інших випадках. Тут без точного визначення ступеня сп'яніння не обійтись. Це можна зробити тільки за допомогою спеціального приладу, що має назву – алкотестер.

Різновиди алкотестерів

Існують різні моделі алкометрів (друга назва алкотестерів), які мають різне призначення, чинний принцип і точність. Є такі прилади, які встановлюють стаціонарно або мають переносне виконання. Можна виділити такі різновиди даних пристроїв:

  • для особистого використання порівняно недорогі моделі з низькою продуктивністю;
  • професійного типу, для правоохоронних органів, під час роботи середніх, невеликих і великих підприємств, контролю надходжень, у медичних цілях тощо;
  • спеціального призначення – розраховані для суворо певного завдання, наприклад, блокатор автомобіля, тестер на прохідний тощо.

Під завдання проведення вимірювань слід купувати відповідний прилад.

З яким датчиком вибрати алкотестер?

Тепер кілька слів про принцип дії найпопулярніших моделей алкотестерів. У продажу найбільш поширені два типи приладів, що працюють на:

  • напівпровідниковому принципі - під дією парів алкоголю (етанолу) змінюється електричний опір напівпровідника;
  • електрохімічному принципі – у спеціально підібраному газовому середовищі між чутливим до парів алкоголю електродом та іншим електродом реєструється величина струмопровідності.

Мінуси напівпровідникового датчика у тому, що він має дуже низьку продуктивність. Із заводською точністю з його допомогою можна провести тільки перший вимір, що слідує за ним тест, зроблений відразу, буде з гіршою точністю. Сенсору потрібен час на відновлення, однак такий алкометр виходить порівняно дешевим.

З іншого боку, електрохімічний датчик позбавлений більшості проблем з точністю та продуктивністю, але у нього теж є недолік, він набагато дорожче коштує. Тому його використовують для професійного обладнання.

Якщо відповідати на питання, який алкотестер купити для особистого користування, підійде напівпровідниковий варіант. За наявності грошей можна купити найдорожчу, просту електрохімічну модель.

Без мундштука чи з мундштуком?

Є моделі алкотестерів, які передбачають обов'язкове використання спеціальних мундштуків. Їх вставляють у приймальну камеру приладу, і з їх допомогою здійснюється забір проби повітря з легенів. Такі мундштуки використовуються у всіх типах алкометрів. Тут слід розуміти, що вони є одноразовими виробами, якщо їх застосовувати на підприємствах чи в інших офіційних цілях. При масовому тестуванні великої кількості людей вартість одного тесту буде значною через ціну одноразового мундштука. При щоденних перевірках тверезості компанія витрачатиме чимало грошей. Однак за допомогою мундштука можна провести найточніші виміри.

З іншого боку, є безконтактні методи забору проби. У цьому випадку не застосовують мундштуки взагалі, або використовують багаторазову безконтактну вирву (до неї губами торкатися не потрібно). Такий метод дозволяє суттєво знизити вартість одного тесту, але це впливає на точність у гірший бік. Фактично, безконтактний метод дає лише визначеність, чи є сп'яніння чи його немає. Точне значення рівня сп'яніння можна отримати за допомогою повноцінного забору повітря з допомогою мундштука.

Ефективність алкотестерів

Ще одне питання, яке варто розглянути, – це ефективність приладів. Під ефективністю слід розуміти:

  • точність разового тесту (заводський показник);
  • точність наступного тесту, зробленого відразу;
  • продуктивність на добу – пропускна спроможність;
  • міжповірочний інтервал;
  • термін служби детектора.

Для напівпровідникових тестерів розрахункове число вимірів на добу стандартно не більше двох, за рідкісним винятком. Причому два тести підряд робити не рекомендується. Міжповірочний інтервал для хороших моделей із таким принципом роботи складає півроку. Термін служби сенсора невеликий, не більше 1-2 років за середньої частоти використання.

З електрохімічними все відбувається з точністю до навпаки. Без проблем можна робити кілька тестів поспіль, на точності це не вплине. Існує велика продуктивність, яка залежить від моделі професійного алкометра. Аж до відсутності обмежень на таку кількість на день, хоча є прості моделі до п'яти вимірів на добу. Міжповірочний інтервал становить 1 рік. Термін служби датчика 5-8 років залежить від інтенсивності використання.

Ефективність алкометра підбирається під завдання. Чим вищі показники приладу, тим він дорожче коштуватиме, часом ціна відрізнятиметься на порядок. При необхідності проведення перевірок великої групи людей потрібен продуктивний пристрій. Для особистих цілей вистачить і 1-2 тестів на день.