900 - 1800
Онлайн замовлення
Телефонуйте, ми в офісі
Як виміряти Ph грунту?

Як виміряти Ph грунту?

Існують різні характеристики розчинів на основі води. Одним з них є переважна властивість кислотності або лужності, така характеристика зветься ph, що дослівно означає «вага або сила водню». Цей параметр характеризується активністю водневих іонів та його концентрацією, а вимірюється дана величина в ph одиницях. При цьому можна так трактувати результат:

  • значення нижче 7 по ph вважаються кислим середовищем, причому, чим менше величина, тим більше кислотні властивості;
  • величина дорівнює 7 означає нейтральні властивості середовища чи розчину;
  • вище 7 по ph вказує на переважання лужного середовища. Воно ще зветься «основа», і що вище це значення, то більше лужні властивості проявляються.

Даний критерій важливий для вивчення властивостей води, але його застосовують і при аналізі грунту. Якість і характеристики ґрунтів є дуже важливим параметром, якщо йдеться про сільськогосподарське їх застосування. Тому що від цього залежить, які культури найкраще вирощувати на конкретному ґрунті, а також розрахунок урожайності. При цьому ph ґрунту дуже важливий критерій, який обов'язково вимірюють і розраховують при посадці культурних рослин на відкритий ґрунт або в теплиці. Він буде корисним і тим, хто професійно підходить до вирощування власних рослин на городі або навіть у квартирі у горщиках.

Види вимірювання Ph ґрунту

Як можна виміряти ph ґрунту? Для цього існує кілька методик, тут можна вказати:

  1. Використання лакмусової смужки, при цьому зразок землі розчиняють у нейтральному водному розчині, а потім занурюють туди тест-смужку. За кольором смуги можна приблизно визначити, наскільки кислотною, нейтральною або лужною буде грунт у цьому місці. Крім тест-смужок за цією методикою можуть використовуватися інші індикатори, наприклад, спеціальні таблетки, які забарвлюють у відповідний колір контрольний розчин.
  2. Спостереження. Деякі дикі природні рослини дуже люблять певні типи ґрунтів і добре ростуть на них. Якщо спостерігати за цими видами, то можна зробити висновок про характеристики ґрунту. Точність висновків тут дуже приблизна, вона залежить від досвіду агронома чи тієї особи, хто планує посадку культурних рослин.
  3. Застосування приладу ph-метра для ґрунту. Даний пристрій дозволяє в числовому вигляді отримати результат кислотності або лужності, і є дуже точним вимірювачем. Показ приладу відображається на дисплеї в числовому вигляді в одиницях кислотності.

Зрозуміти параметри ґрунту за допомогою ph метра є найпростішим, зручнішим та зрозумілішим варіантом. Такі пристрої можуть мати лабораторне або портативне виконання. Часто такі пристрої є багатофункціональними і виконують відразу кілька опцій, корисних для сільського господарства. Тут можна знайти відразу термометр, вологомір, люксметр тощо, поруч із ph-метром.

Вимірювання кислотності ґрунту за допомогою PH метра

Що необхідно зробити, щоб точно виміряти властивості ґрунту на його кислотність? Існують різні способи, якщо це робити за допомогою відповідного пристрою. Для точних лабораторних досліджень береться зразок ґрунту, який розчиняється у спеціально підготовленій воді з добре відомим показником ph. Розчинений ґрунт довго вимочується, а потім рідина відокремлюється від твердих фракцій у центрифузі. Властивості відокремленої рідини вивчаються з допомогою устаткування на кислотність, що у результаті дасть досить точне розуміння складу грунту.

Інший варіант проведення вимірювань передбачає портативний та оперативний замір на місці. При цьому ph метр матиме спеціальний щуп, що занурюється в ґрунт на потрібну глибину. Такий щуп може бути занурений у поверхневі шари, а може досить глибоко на відстань 200 – 300 мм. Результати вимірювань матимуть похибку. Щоб її мінімізувати, необхідно зробити кілька вимірів на певній площі, а потім порахувати середнє значення по всіх тестах.

Щоб отримати картину складу ґрунту з потрібною точністю, при використанні переносних ph-метрів для ґрунту, важливо враховувати рівень вологості та температуру. Дані критерії впливають на результат, тому багато приладів цього типу забезпечені такими сенсорами. Результати вимірів можна трактувати наступним чином (в одиницях ph):

  • більше 8.3 занадто лужний ґрунт, який не підходить для більшості рослин;
  • близько 7.5 спостерігається нестача заліза;
  • в діапазоні від 6.8 до 7.2 близький до нейтрального, при цьому показання від 6.0 до 7.5 роблять ґрунт придатним для більшості культурних рослин;
  • від 5.5 та нижче спостерігається зниження активності мікроорганізмів;
  • менше 4.6 дуже кислі властивості ґрунту, непридатні для більшості рослин.

Деякі культури люблять кислі ґрунти, а є навпаки, більш лужні. Якщо ґрунт у будь-яких місцях виявляє виражений характер, то важливо розуміти, що саме найкраще посадити тут. І ph метр для ґрунту допоможе у цих питаннях. Він буде також корисний для побутового застосування городникам та дачникам, і тим, хто професійно вирощує декоративні рослини.