900 - 1800
Онлайн замовлення
Робіть замовлення онлайн, ми передзвонимо
Як перевірити якість води у басейні портативними приладами?

Як перевірити якість води у басейні портативними приладами?

Щоб безпечно користуватися басейном, отримувати від купання в ньому задоволення без ризику здоров'я, необхідно правильно підготувати воду. Тут важливо витримати баланс. З одного боку, необхідне додавання знезаражувальних препаратів або спеціальних методів обробки води, з іншого, сама собою вода не повинна бути причиною шкоди здоров'ю людини через знаходження в ній великої кількості хімічних реагентів. Останнє може статися, якщо її склад зробити шкідливим для шкіри та органів дихання людини. Саме тому важливо перевіряти якість води. Зробити це найпростіше за допомогою приладів.

Причини слідкувати за чистотою води у басейнах

Можна уявити, що буде якщо воду в басейн налити, але не підготувати її. Через короткий проміжок часу в ній заведуться і будуть розмножуватися мікроорганізми, вона набуде неприємного кольору та запаху. Якщо її використовувати і купатися в ній, то вона може стати розсадником грибкових, бактеріальних і навіть вірусних інфекцій, в ній можуть появитись паразити. Щоб цього не сталося, змінюють хімічний склад води. Часто це роблять за допомогою хлору, однак є інші методи.


За складом та хімічними характеристиками води слід постійно стежити. Насамперед необхідно вимірювати ОВП і ph, а також концентрацію хлору, якщо знезараження відбувається за допомогою цієї речовини. Під ОВП слід розуміти окислювально-відновний потенціал, а під величиною ph активність водневих іонів у водному середовищі. Перевірку цих параметрів слід проводити за допомогою спеціальних приладів.

Чим вимірювати ОВП та pH води басейну?

Прилад для вимірювання якості води для басейнів може бути один, якщо він має багатозадачну дію. Однак практично часто застосовують кілька портативних пристроїв невеликого розміру. Що перевіряється і як слід трактувати результати:

  • за допомогою хлорометра вимірюється норма хлору у басейні. Концентрація цієї хімічної речовини, розчиненої у воді, повинна бути в межах 0,3 – 0,6 мг/л. Проте слід враховувати інші характеристики води, щоб хлор міг ефективно знезаражувати воду. Перевищення концентрації не допускається, тому що в цьому випадку сама вода може викликати подразнення на шкірі та в дихальних шляхах;
  • прилад для вимірювання ph води в басейні зветься ph-метр. З його допомогою можна виміряти величину кислотності. Для басейну показник ph повинен бути в межах від 6,5 до 7,5 одиниць. Якщо значення піднімається до 8 і вище, різко знижуються знезаражувальні властивості хлору, а також починається процес утворення осаду розчинених у воді солей. При зниженні нижче норми вода буде набувати кислотних властивостей, що призводить до роз'їдання матеріалів басейну, а також роздратування слизових оболонок і шкіри людини;
  • ОВП вимірюється відповідним приладом, який зветься ОВП-метр. Якщо ph перебуває у нормі, то окислювально-відновлювальний потенціал повинен бути у межах значень від 750 до 770 мВ.


Контролювати дані характеристики води в басейні важливо, і робити це слід не рідше одного разу на тиждень, а також у ситуаціях, коли ви розумієте, що дані показники відхилилися від норми.

Методи знезараження води басейну

Тепер розглянемо, якими методами можна користуватися для знезараження води. Для басейнів тут можна виділити:

  • за допомогою реагентів, що базуються на різних принципах дії. Це можуть бути препарати, що містять хлор, на основі бромування, озонування, кисневмісні, а також їх комбінації;
  • без додавання речовин, у разі дезінфекція проводиться з допомогою обробки води фізичними способами. До них можна віднести постійне оброблення ультрафіолетовими променями, електрикою або ультразвуком;
  • зустрічаються і комбіновані методи, що передбачають одночасну обробку реагентами та використання одного з фізичних способів знезараження.

Незалежно від методів, вимірювання параметрів води слід проводити в будь-якому випадку. Так здійснюється контроль, а отже, забезпечується безпека.


Також важливо стежити за станом точності роботи ph-метра, ОВП-метра та хлорометра. Їх потрібно періодично калібрувати. Налаштування відбувається за калібруванням, характеристики яких точно відомі, а значить є можливість налаштувати по них і вимірювальну техніку. Для контролю води в басейнах можна використовувати прилади в середньому ціновому діапазоні. Існують прилади, у яких ph-метр і ОВП-метр суміщені в одному пристрої, для цього використовуються різні датчики. Можна придбати такий прилад з кількома функціями одночасно.