900 - 1800
Онлайн замовлення
Робіть замовлення онлайн, ми передзвонимо
Тематика статті

Выбираем влагомер древесины.

Зміст
Навіщо потрібний вологомір деревини?
Принцип роботи вологоміру дерева
Основні характеристики та особливості приладів
На що звернути увагу при виборі вологоміра деревини?
Выбираем влагомер древесины.

Важливо знати кількість вологи, що знаходиться у деревині або деревно-стружкових матеріалах перед їх обробкою чи переробкою. Цей показник важливий для якості деревної дошки, його важливо знати при будівництві будинку з дерева, навіть при виробництві брикетів. Тому існують спеціальні методики та прилади, які можуть досить точно визначити рівень вологи в деревині. Ці прилади звуться вологоміри для деревини. Давайте зупинимося докладніше на таких питаннях, що є вимірювачем вологості деревини, на якому принципі він працює, і як правильно вибирати такий пристрій?


Навіщо потрібний вологомір деревини?

Використовують вологоміри для деревини в різних ситуаціях, скрізь, де потрібно точно знати цей показник. Тут можна назвати такі сфери:

  • у лісозаготівельній галузі;
  • на комбінатах із переробки деревини;
  • під час продажу деревної сировини;
  • у компаніях з виробництва меблів;
  • у будівельних цілях, а також при зведенні дерев'яних будівель або дерев'яного облицювання стін, підлоги та стель;
  • для визначення якості тирси та деревно-стружкових матеріалів;
  • у побуті, в особистій столярній майстерні або під час перевірки якості дров;
  • під час виробництва паливних брикетів;
  • в інших випадках.

Сфер застосування такого вимірювального обладнання багато, а значить, і вологомірів може бути досить різновидів. Вони відрізнятимуться не лише виконанням чи класом точності, а й принципом роботи. На останньому пункті важливо зупинитися докладніше.

Принцип роботи вологоміру дерева

Які принципи лежать в основі роботи вологомірів деревини, тут можна виділити два найбільш поширені, а саме:

  1. Високочастотний (діелькометричний) – поверхня датчика приладу створює високочастотне електромагнітне поле. При цьому зразок дерева перевіряється на діелектричну проникність, на її підставі пристрій робить висновок про рівень вологості. Принциповим плюсом методу не є необхідність у пошкодженні поверхні, з якої проводиться вимір.
  2. Кондуктивний – заснований на роботі двох електродів через які пропускають електричний струм. Щупи – голки та електроди за сумісництвом занурюють у дерево або деревно-стружковий матеріал, а потім вимірюють рівень струмопровідних властивостей або рівня електричного опору. Особливістю методу є необхідність занурювати щупи у середовище, що вимірюється. Величина опору безпосередньо вказуватиме на вміст вологи.


Найчастіше кондуктивного методу достатньо, щоб визначити рівень вологи. Але якщо руйнування поверхні не дозволяється, то підійде лише діелькометрична методика. Деякі професійні моделі вологомірів можуть працювати і на тому, і на іншому принципі. Для цього вони мають два різні типи датчиків.

Основні характеристики та особливості приладів

Якщо ви хочете вибрати хороший вологомір, то важливо звертати увагу на його характеристики. Які параметри роботи приладу слід виділити:

  • принцип роботи з описаних вище, це особливо важливо, якщо дерев'яну поверхню руйнувати чи пошкоджувати не можна;
  • точність роботи вимірювальної техніки;
  • діапазон вимірів;
  • наявність температурної поправки та вимірювача температури, так можна підвищити точність вимірювань;
  • кількість порід дерева, встановлених у програмі приладу;
  • тип виконання датчика (вбудований чи виносний);
  • можливість калібрувати обладнання.

У деяких ситуаціях використовують стаціонарні прилади, хоча суттєво більш затребуваними є портативні моделі. Наявність виносного датчика надає можливість проводити вимірювання у більшій кількості точок, включаючи важкодоступні місця.

На що звернути увагу при виборі вологоміра деревини?

Вибір конкретного вологоміра для дерева та деревини проводиться в залежності від того завдання, заради якого купується обладнання. Якщо потрібна підвищена точність вимірювань, важливо взяти прилад з маленькою похибкою і можливістю температурного калібрування. При необхідності проводити вимірювання в різних місцях, що включають важкодоступні точки в сировині або матеріалах, краще купувати вологомір з сенсорами виносними.

Завжди враховуйте діапазон вимірювань. Стандартні недорогі вологоміри можуть мати невелику верхню стелю визначення рівня вологи, що не підійде для всіх цілей. Тут краще взяти прилад із високим верхнім порогом та нижнім порогом від 0-5%.

Наявність щупів, які слід занурювати у зразок деревини, що вимірюється, теж важливий момент. При виготовленні меблів з натурального дерева така методика не підійде, хоча в інших ситуаціях її можна назвати успішною. Звертайте увагу на виробників та вартість обладнання. Хоча хороший вологомір не буде надто дешевим, це важливо розуміти при виборі.