900 - 1800
Онлайн замовлення
Робіть замовлення онлайн, ми передзвонимо
Тематика статті

Як зробити глушник тихіше своїми руками?

Як зробити глушник тихіше своїми руками?
Для багатьох автолюбителів, кому не особливо подобається звук ревучого мотора, що доноситься з вихлопної труби, і хто є, швидше за шанувальником тихої роботи автомобіля. Тоді у вас є можливість досягти потрібного вам рівня тиші, і при цьому зробити це можна своїми руками.

Як зробити глушник для автомобіля своїми руками тихіше? Класично, звукова хвиля, що виникає від процесів згоряння паливної суміші в камері згоряння двигуна, і передається разом з відпрацьованим газом в систему глушника, де розташована спеціально встановлена ​​система каналів і перегородок. Головним їх призначенням є гасіння цієї звукової хвилі, а сама система перегородок називається резонатором . Резонатор, в залежності від своєї ефективності, усуває неприємний і гучний звук, що ми в підсумку і чуємо при працюючому моторі.

Але якщо ви хочете ще сильніше усунути звук працюючого авто, то найбільш простий і безпечний спосіб, в такому випадку, є установка додаткового кінцевого глушника. Такий кінцевий глушник представляє собою своєрідну банку, через яку проходить труба з отворами, а інший простір такого глушника заповнене термостійким звукоізоляційним волокном, закріпленим дрібною сіткою. Якщо бути зовсім точним, то така система гасіння звукової хвилі називається поглиначем. Місцем установки додаткового глушника є простір між штатним глушником і каталізатором.
Щоб закріпити додатковий глушник, видаліть частину труби між каталізатором і основним глушником, потрібної вам довжини. Потім, змонтуйте кінцевий глушник до резонатора, використовуючи надійні хомутне з'єднання в поєднанні з листовим азбестом, для герметизації стику. Герметизація повинна бути якісною, так як будь-який залишений зазор буде приводити до підвищеного рівня шуму та наша мета не буде досягнута.
Тепер, при проходженні акустичних хвиль через кінцевий глушник, що залишився звук буде поглинатися пористим матеріалом, що призведе до відчутного, додаткового зменшення звуку від працюючого автомобіля. Це відповість на питання, як самому зробити глушник тихіше. Корисно буде зрозуміти, що звукова хвиля, потрапляючи на пористий матеріал глушника, викликає коливання між різними волокнами і виникає при цьому тертя перетворюється в теплову енергію. Таким чином, звукові коливання буду перетворюватися в тепло. Позитивна сторона такої системи гасіння звуку полягає в тому, що немає необхідності в збільшенні довжини вихлопної системи.