900 - 1800
Онлайн замовлення
Робіть замовлення онлайн, ми передзвонимо
Тематика статті

Як позбавитись від мишей?

Зміст
Шкідливість гризунів для людини
Як дізнатися, що гризуни з'явилися у вас у домі?
Народні засоби від мишей
Сучасні рішення від мишей
Як позбавитись від мишей?

Проблема спілкування мишей та інших дрібних гризунів із людиною має багатовікову історію. Для нас людей ці тварини завдають шкоди, тому з ними ведеться боротьба різними засобами. Гризуни намагаються жити поруч із людиною з кількох причин:

  • по-перше, є кормова база у вигляді сховищ із зерном, підвалів з овочами та фруктами, кормом для домашніх тварин, яким також харчуються дрібні шкідники, у хід йдуть навіть продукти з нашої кухні;
  • по-друге, є захищені від вологи і холоду місця, де ці тварини можуть ховатися, розмножуватися і навіть жити довгий час.


Миші та щури з'являються не тільки в одноповерхових будинках або котеджах, вони можуть пробратися і в багатоквартирний будинок, хоча це трапляється рідше. Найбільше від їхньої навали страждають житлові будинки та господарські будівлі, розташовані на околицях міст та населених пунктів. У період осінньої міграції гризуни починають переходити цілими групами з одного місця на інше, у тому числі вони з'являються поруч з людиною. Однак вони цілком можуть жити на одному місці, якщо у них благополучно виходить нащадок і є їжа.

Шкідливість гризунів для людини

Як вивести мишей, це питання актуальне всю видиму чи описану історію існування людства. А навіщо це потрібно робити? Ця необхідність продиктована тією шкодою, яку вони завдають, а саме:

  • поїдання та псування врожаю та продуктів харчування;
  • шкода будовам і будинкам через ходи та ніри, які роблять у фундаменті та стінах ці тварини;
  • перенесення небезпечних для людини захворювань, яких бід тільки одна чума наробила в середньовіччі, але тільки їй все не обмежується;
  • псування майна (меблів, вікон, стін та дверей, проводки, комп'ютерної та побутової техніки, одягу тощо);
  • огидні санітарні умови, що характеризуються специфічним запахом у будинку від гризунів, а також розміщення ними в різних кутах і місцях своїх екскрементів;

шанс нанесення шкоди самій людині, осмілілі щури або миші можуть вночі підійти до сплячої людини і відгризти у неї частину мочки вуха або частину носа.
Думаю, перерахованих критеріїв достатньо, щоб переконатися, що таке сусідство є вкрай небажаним, і важлива боротьба з мишами в будинку. Хоча ті, хто часто зі своїм повсякденним життям стикається з цією проблемою і самі знають, що це.

Як дізнатися, що гризуни з'явилися у вас у домі?

Зрозуміти, що гризуни стали вашими сусідами і оселилися у вас у будинку дуже просто, ви їх періодично бачитимете. Швидка тінь, що промайнула в найближчий лаз, безпомилково вкаже вам, що проблеми почалися. Особливо осмілілими вони стають увечері в сутінках і в темний час доби, хоча їх можна бачити і вдень. Крім цього про появу мишей та щурів можна дізнатися і за непрямими ознаками:

  • періодично чуючий у приміщенні характерний писк, який видають ці тварини;
  • наявність у різних кутах їх екскрементів;
  • поява в будинку неприємного специфічного запаху;
  • над'їдені продукти на кухні або у місцях їх довгострокового зберігання;
  • псування зернових та корму, заготовлених для домашніх тварин;
  • порушення сну через постійні шарудіння та звуки, які видають гризуни.


Якщо говорити простіше, то при появі таких сусідів ви одразу дізнаєтесь про це. Тому такі важливі кошти від гризунів будинку, на городі, у сараї, господарській прибудові і навіть квартирі.

Народні засоби від мишей

Якщо людина всю свою історію боролася з цією напастю, вона виробляла відповідні кошти. Вони були менш ефективнішими. На них варто зупинитися докладніше, і тут можна виділити:

  1. Котячих, вони стоять на першому місці щодо всіх інших засобів ефективності. Справа в тому, що професійний котячий мисливець на мишей це робитиме навіть заради задоволення через наявність у нього мисливського інстинкту. Страх перед такою загрозою змушує мишей і щурів поводитися куди обережніше. Наявність кількох котів і кішок часто дозволяє майже повністю вирішити проблему з гризунами в будинку, тільки слід заводити цих хижаків зі спеціалізацією на полювання.
  2. Закладення ходів, тріщин і щілин, що дозволяє шкідникам вільно пересуватися і досягати просто так потрібних їм місць. Такий засіб добре використовувати в парі з ще будь-яким.
  3. Отрути – дуже поганий засіб. Крім ризику отруїтися від отрути для домашніх тварин і птахів, померлі гризуни розкладатимуться десь у своїх норах, стінах, прихованих кутах, що може зробити житло майже непридатним до життя через поганий запах.
  4. Пастки летальної або нелетальної дії, малоефективний засіб, який може вирішити проблему з однією або трьома особами. Якщо їх спостерігається безліч, то пастки виявляються повільним засобом боротьби, який не може вирішити проблему.


Окрім народних рецептів є й сучасні методи, про них йдеться далі.

Сучасні рішення від мишей

Якщо шукати хороший засіб від мишей у квартирі, будинку, сараї або іншому нежитловому приміщенні, то необхідно виділити спеціальний сучасний пристрій, який отримав назву – відлякувач гризунів. Як цей пристрій працює? Його дія заснована на періодичній генерації ультразвукового сигналу такої частоти та інтенсивності, які завдають мишам та щурам, а також іншим дрібним тваринам максимальний дискомфорт.
Звуковий сигнал в УЗ діапазоні діє на органи та нервову систему гризунів, викликаючи у них почуття паніки та тривоги, вони намагаються піти з такої території. Даний засіб не є летальним, тому запах мишачих тушок, що розкладаються, вам не загрожує. Наслідком його роботи є масовий догляд із вашої території шкідників.
Щоб миші і щури не звикали до генерованого звуку, він включається асинхронно і різні за тривалістю інтервали. Змінюється також частота та модуляція. Все це призводить до масового догляду небажаних сусідів із вашої території та будинку. Сам сигнал, що генерується відлякувачем, не чутний і небезпечний для людини та інших великих тварин, тому за шкоду від роботи приладу можна не боятися.


На даний момент, це найефективніший засіб боротьби. Якщо ви помітили, що гризуни пішли, а потім вимкнули відлякувач, то через якийсь час шкідники можуть повернутися. У цій ситуації достатньо активувати пристрій знову.