Як відлякувати кротів із городу?
Поява кроту на городі або присадибній ділянці подія, яку можна охарактеризувати як негативну. Хоча ці невеликі звірята поїдають комах шкідників (ведмедок, личинок жуків тощо), вони також можуть псувати кореневу систему культурних та декоративних рослин. Надлишок землі, який залишається після ходу, вони видаляють на поверхню, через що з'являються досить великі купки, що теж не потрібно в саду, на газоні або в городі.
Якщо кріт прорив свій тунель через грядку молодих рослин, він часто пошкоджує коріння і коренеплоди, після чого пагони гинуть. Як позбутися цього несподіваного гостя, чим відлякувати кротів? Існують старі гуманні та насильницькі методи, як це зробити, а також сучасні ефективні способи, що не завдають шкоди звіркам. Давайте розглянемо їх і порівняємо між собою.
Які бувають методи боротьби з кротами?
Розглянемо існуючі на даний момент методики, призначені для позбавлення кротів та інших землерийних тварин. Тут можна назвати:
- пастка труба фабричного або самостійного виготовлення - насильницький і небезпечний метод, де звірятко потрапляє в капкан, або ж гуманний, де він виходить загнаним у кут, але живим. Даний спосіб вимагає закапування пастки у місці, де кріт зробив хід;
- проста пастка, що є закопаним відром або трилітровим сулієм. Його закопують у місці проходження ходу під землею. При русі по норі тварина провалюється і опиняється на дні відра, після чого її просто дістати звідти;
- ароматичні відлякувачі – розраховані на гарний нюх у цієї тварини. Деякі запахи викликають реакцію у крота, і він намагається їх уникати, до них належать (запах тухлих яєць, зіпсованої риби чи м'яса, часник, кавова гуща, гострий перець, нафтопродукти тощо);
- рослини – отруйні чи нелюбимі для землерийних тварин. Вони можуть стати перепоною для їх появи на земельній ділянці. До таких рослин відносяться пряні види (часник, кріп, базилік, селера тощо), нарциси, рябчик імператорський та інші;
- вертушка - старий спосіб, побудований на генерації звуку простим механізмом, що рухається поривами вітру. Звуки, які видає близько над поверхнею землі механізм від дії вітру, змушують насторожитися кротів, оскільки вони мають дуже хороший слух. В результаті звірята можуть змінити напрямок свого руху в обхід цих звуків;
- вібраційний відлякувач кротів – сучасний пристрій, що генерує у ґрунт вібрації на таких частотах, що викликають у землерийних тварин почуття страху і навіть паніки. Сильне занепокоєння змушує їх піти, навіть якщо вони вже зайшли на ділянку та влаштувалися на ній.
Останній варіант найвдаліший, він не тільки найбільш ефективний і зручний в експлуатації, але ще й на 100% гуманний, тому що жодної шкоди тварині не завдає.
Відлякувач кротів, як найкращий спосіб позбутися кротів
Що є сучасним приладом для відлякування землерийних тварин, що працює на основі генерації вібраційного сейсмічного сигналу? Частота та інтенсивність сигналу змушують крота не наближатися до джерела. Якщо від нього неподалік запрацює такий пристрій, то звірятко намагатиметься піти подалі від нього.
Працює відлякувач від батарей або вбудованого акумулятора, що дає можливість розміщувати його в будь-якому зручному місці. Сам прилад складається зі штиря – робочого тіла та механізму. Цей штир занурюють на всю довжину у ґрунт у місці, де ви плануєте здійснити захист території. Пристрій має захист корпусу від пилу, бруду та вологи, воно навіть не боїться підтоплення, яке може статися під час злив.
Залежно від моделі відлякувача, він має ефективний радіус дії, а значить і площу покриття. Така площа відрізнятиметься у різних приладів залежно від виробника та вартості. Що ближче до центру генерації вібрацій, то сильніше відчувається ефект. Буде вірно і зворотне, що далі від центру, тим слабша ефективність. Якщо проблема із землерийними тваринами стоїть досить гостро, а таке може спостерігатися на ділянках, розташованих на кордоні з лісом, посадкою або диким степом, то краще встановити кілька відлякувачів. Прилади варто ставити таким чином, щоб вони розташовувалися в радіусі дії один одного, так виходить досягти кращого результату.