900 - 1800
Онлайн замовлення
Робіть замовлення онлайн, ми передзвонимо
Небезпека вуличних собак

Небезпека вуличних собак

У переважній більшості випадків бездомні або навіть напівдикі собаки, які блукають вулицями та дворами міст та населених пунктів, небезпеки для людини не становлять. Зграї, які довго живуть поруч із нами виробили неагресивні моделі поведінки, що допомагають їм не тільки відчувати себе в безпеці поряд з нами, а й отримувати турботу від людини у вигляді їжі, а часом і лікування.

Однак деякі особи можуть бути агресивними в тій чи іншій ситуації. Найпростіший приклад, це велосипедисти, які в рази частіше виходять бути облаянними псами, порівняно з пішоходами. Найнебезпечнішим варіантом для людини є напад зграї диких собак, десь за межами міста або на його околиці. Однак окремі особі можуть проявити агресію просто на вулиці, неподалік від будинку, де ви проживаєте. Це особливо актуально для тих людей, які від природи бояться собак, тобто відчувають до них страх. Таке почуття як страх дуже не люблять ці чотирилапі, і легко переходять до агресії по відношенню до людини, яка його відчуває і не контролює.

Як боротися із дикими собаками?

Захист від бродячих собак або диких тварин стоїть і при охороні будь-якої території, особливо якщо у тварин є можливість пробратися на неї. Йдеться не лише про персональний захист. Існують різні методики, як боротися з агресивними або непроханими чотирилапими гостями, проте їхня ефективність носить туманний характер. Тут можна назвати як старі, так і сучасні методики:

  • гострі та неприємні запахи – по периметру розміщують предмети з неприємним та гострим для псів запахом, що повинно їх відлякувати. В особистому захисті використовують балончики з перцем або іншою хімічною речовиною;
  • гучні несподівані звуки, що в ідеалі імітують звук пострілу з вогнепальної зброї, така методика підійде для охорони територій або навіть персональної безпеки, але пов'язана з тим, що заважає іншим;
  • спеціальні пристрої стаціонарного або переносного типу для особистого використання, розраховані на відлякування агресивних собак.

Якщо говорити про ефективність описаних вище засобів, то запахи відносна методика, а балончик може лише роздратувати небезпечних тварин, тим більше що результат розпилення сильно залежатиме від сили та напряму вітру. Гучні звуки також відносний засіб, який може бути корисним лише для охорони безлюдних територій поза житловими зонами. По-справжньому дієвим є лише спеціальне пристосування, яке зветься – відлякувач собак.

Ультразвуковий відлякувач собак

Якщо взяти найпотужніший відлякувач собак або звичайну недорогу модель, то всі вони працюватимуть на єдиному принципі – генерації ультразвуку такої інтенсивності та частоти, які викликають у чотирилапих агресорів почуття неконтрольованого страху та паніки. В результаті звірі намагаються втекти від джерела, тому виходить захиститися самому або убезпечити територію, якщо йдеться про її охорону. Для охорони ділянки використовують стаціонарні варіанти таких пристроїв.

Примітно, що дана методика не заважатиме людям, оскільки ультразвук ми не чуємо нашими органами слуху. Проте виробники категорично забороняють спрямовувати прилади та діяти ними на людей особливо зблизька.

Для персонального відлякувача важливо врахувати правила його застосування. Перед активацією пристрою необхідно направити випромінювач строго до агресивної тварини. Також слід враховувати, що ефективність залежатиме від відстані. Чим ближче до джерела генерації сигналу пес, тим сильніше на нього впливатиме його дія. Буде вірним і зворотне твердження.

Найкращі відлякувачі собак

Давайте розглянемо кілька прикладів вдалих моделей, так може вийти, що ви знайдете для себе найкращий ультразвуковий відлякувач собак. Дані приклади спеціально розбиті на категорії, залежно від спеціалізації та вартості, і так виділимо такі пристрої:

  1. Мініатюрний відлякувач собак КУОС – портативний компактний варіант, призначений для особистого користування. Невеликі розміри дозволяють прилад постійно носити з собою як брелок, а при необхідності використовувати. Плюс цієї моделі – низька вартість. Ефективна відстань впливу цієї моделі – 5 метрів, при інтенсивності звукового тиску в 110 дБ. Живлення здійснюється за рахунок батарейок.
  2. Стаціонарний відлякувач собак Leaven LS-937CD – модель захисту території. Вона також підходить для відлякування диких тварин (лисиць, зайців, білок тощо). Працює прилад від мережі напруги 220В при ефективному радіусі дії до 15 метрів або площі покриття 200 м². Сила звукового тиску – 130 дБ.
  3. Ультразвуковий відлякувач собак DAZER-2 – американський відлякувач для особистого застосування. Недешевий варіант, але добре справляється зі своїм завданням. Радіус ефективної дії становить 7 метрів при наданні сили звукового тиску 116,5 дБ. Пристрій просто завжди носити із собою у сумочці. Джерелом живлення для нього є батарейка типу "Крона".

Можна вибрати дорогий або бюджетний варіант відлякувача, стаціонарного або переносного типу. Це залежить від того, для яких завдань ви купуєте такий прилад. Якщо з проблемою бродячих собак ви стикаєтеся регулярно, то краще придбати якісну та дієвішу модель. І останнє, якщо ви придбаєте відлякувач, то не слід застосовувати його по відношенню до звичайних вуличних добродушних псів, виявіть тактовність по відношенню до них, адже вони вам нічим не загрожують.