900 - 1800
Онлайн замовлення
Телефонуйте, ми в офісі
Як відлякувати птахів з городу

Як відлякувати птахів з городу

Якщо розглядати присадибну ділянку, поля із сільськогосподарськими культурами та сади, то їх треба захищати від птахів, але робити це весь час не потрібно. У весняний період, а також у період початку дозрівання врожаю та плодів, пернаті дуже корисні, тому що займаються поїданням комах, здатних пошкодити самі рослини та молоді плоди. Однак на момент, коли врожай дозрів, птахи також ласуватимуть плодами і псуватимуть їх. У цьому випадку важливо захистити поле, присадибну ділянку або садок від них. Як це можна зробити ефективно та гуманно, це два критерії, які важливо внести перед тим, як застосовувати будь-який засіб.

Чим відлякувати птахів?

З проблемою пернатих та захистом урожаю люди стикалися весь час свого існування, тому й вигадували різні засоби. Серед них були насильницькі, які калічили та вбивали птахів, а були відносно невинні та умовно ефективні, такі як опудало, а також розвішування дзвінких на вітрі блискучих предметів.

З розвитком технологій люди стали створювати пристрої, здатні суттєво збільшити ефективність, а також зберігати птахам здоров'я та життя. З'явилися спеціальні електронні чи механічні технологічні відлякувачі птахів. З ними можна вибирати час і інтенсивність, коли з ділянки слід прогнати пернатих. Такі пристрої відрізняються:

  • за принципом та спрямованістю дії;
  • ефективної площі роботи;
  • частоті спрацьовування;
  • місцю використання;
  • методу відлякування та спеціалізації.

Чому даний сучасний варіант пристроїв кращий і ефективніший, про це варто розповісти докладніше, а також описати принцип роботи деяких різновидів відлякувачів.

Ефективність відлякувачів птахів

Необхідність прогнати птахів виникає у сільськогосподарських цілях. Вони можуть залишати свої екскременти на відкритих ділянках будинків, балконах та верандах, де проживають люди, у гаражних господарствах та місцях стоянки автомобілів, на пам'ятниках та важливих культурних та релігійних будівлях, а також в інших випадках.

Тому були розроблені різні за принципами дії відлякувачі. Одні дуже добре показують себе у садах, інші є відмінним варіантом для полів та великих за площею територій, які необхідно захищати. А деякі добре підійдуть для густонаселених районів. За методом дії можна виділити відлякувачі:

  • візуального та змішаного типу;
  • біоакустичні;
  • звукові;
  • ультразвукові;
  • світлові.

Деякі прилади одночасно застосовують відразу кілька технологій та комбінують їхню дію. Так вдається уникнути звикання пернатих до подразників, яких вони намагаються полетіти.

Різновиди відлякувачів

Давайте розглянемо найбільш популярні моделі відлякувачів, залежно від основного принципу їхньої дії, тут можна виділити:

  1. Біоакустичні відлякувачі птахів – оснащені гучним динаміком, який із деякою періодичністю видає дуже правдоподібні крики хижих птахів. Крики підібрані таким чином, щоб максимально налякати пернатих, які є хижаками джерелом їжі. Тут прилади мають спеціалізацію залежно від виду птахів, яких слід прогнати.
  2. Візуальні відлякувачі птахів – імітують око хижого птаха, голову, а є моделі з візуальним макетом хижака, що атакує. Такі відлякувачі можуть коливатися на вітрі, нагадуючи політ. Часто такі прилади оснащують можливістю крик хижака (біоакустична характеристика).
  3. Гармати для відлякування птахів – це прилад, який за принципом роботи нагадує гучний постріл з рушниці. До відлякувача приєднується балон із горючим газом, найчастіше пропаном. Через певні проміжки часу газ надходить у шумовий стовбур і автоматично підпалюється за допомогою п'єзо запальнички, в результаті лунає гучна бавовна, а шумовий стовбур посилює звук і розносить на великі відстані. Плюсом приладу і те, що пернаті у принципі що неспроможні до нього звикнути, а його роботи не потрібно підключення до електромережі. Мінусом такі пристрої не вдасться використовувати в районі, де проживають люди.
  4. Ультразвукові відлякувачі птахів – працюють на принципі генерації інтенсивного ультразвукового сигналу на частотах, здатних сприймати птахи, при цьому такі сигнали їх лякають. В результаті пернаті намагаються швидко покинути територію. Даний тип пристроїв добре підходить для місць, де мешкають люди. З недоліків можна відзначити не дуже великий радіус дії.

Залежно від ситуації такий відлякувач слід використовувати. Якщо йдеться про необхідність захисту великих безлюдних територій, то добрим варіантом буде пропанова гармата. У садах візуальні та біоакустичні моделі, а для захисту невеликих територій, де не можна шуміти або заважати людям, відмінно підходять ультразвукові варіанти.