900 - 1800
Онлайн замовлення
Телефонуйте, ми в офісі
Як працює відлякувач собак

Як працює відлякувач собак

Небезпека бродячих собак, особливо на околицях населених пунктів та міст, дуже багатьом добре відома. Ці тварини здебільшого миролюбні, але зустрічаються особини та ситуації, коли вони ні з того, ні з цього стають агресивними. У таку ситуацію найчастіше потрапляють люди, які мають страх перед собаками, ці тварини добре відчувають страх і можуть виявити агресію. Однак така проблема може постати перед будь-ким, особливо гостро з нею стикаються велосипедисти.

Проте вихід із цієї ситуації є. Сучасні електронні засоби захисту передбачили можливість мати індивідуальний прилад, який може допомогти у такій проблемі. Йдеться про спеціальний пристрій для персонального використання – відлякувача собак. Давайте розглянемо докладніше, що це за прилад, які різновиди його бувають і на якому принципі він працює.

Де використовується ультразвуковий відлякувач собак?

Відлякувач собак – це індивідуальний або стаціонарний пристрій, який забезпечує безпеку для людини в ситуації, коли собака виявляє агресію, а також очищує територію, що охороняється, від проникнення цих тварин. У зв'язку з цим відразу стає зрозумілим, що такі прилади можуть мати переносне або стаціонарне виконання.

Де можуть використовуватись відлякувачі? Сфер застосування досить багато і всі вони пов'язані з даним видом чотирилапих ссавців, тут можна виділити:

  • персональний захист людини від бродячих та агресивних собак;
  • під час дресирування цих тварин як негативне підкріплення та покарання;
  • захист територій від проникнення бродячих особин;
  • забезпечення безпеки для дітей;
  • у будь-яких інших відповідних випадках.

Якщо говорити про відлякувачі, як про сучасні прилади, то вони працюють на основі генерації ультразвукових хвиль певної частоти та потужності. Давайте на цьому питанні зупинимося докладніше.

Принцип роботи відлякувача собак

Як працює ультразвуковий відлякувач собак? Принцип роботи пристрою заснований на впливу ультразвуком такої частоти і звукового тиску, які максимально неприємні навіть для агресивного собаки. Вони викликають у неї сум'яття, гостре занепокоєння та паніку. Внаслідок цього їй простіше втекти від джерела, ніж перебувати в межах його ефективної роботи.

Сам собою ультразвук назвали саме так, тому що його не сприймають наші органи слуху. Ми його не чуємо, але цього ж не можна сказати про собак і деяких інших тварин. При цьому за деякими частотами цей діапазон генерації звукової хвилі викликає у них неприємні і навіть болючі відчуття. Чому ці чотириногі намагаються втекти якнайдалі від джерела.

Хороший відлякувач характеризується двома показниками генерації хвилі ультразвуку, а саме:

  • частотою, яка має бути в межах від 23 до 25 кГц;
  • потужністю (показником тиску звуку), у діапазоні від 100 до 140 дБ.

До вибору останнього параметра слід ставитись обережно, так як больовий поріг за потужністю ультразвукової хвилі для людини є, він дорівнює 130 дБ. Це означає, що на людину прилад спрямовувати не можна, якщо вона за своїми характеристиками наближається до цього порога.

Ще одну характеристику слід враховувати при виборі відлякувача. Йдеться про ефективну дистанцію. Справа в тому, що звукова хвиля з відстанню розсіюється, а значить пік тиску буде зовсім поруч із джерелом, і воно зменшуватиметься і розсіюватиметься при видаленні. Чим далі, тим сильніше розсіювання та ослаблення тиску звуку. Ефективна дистанція для персональних відлякувачів може відрізнятись, але залежно від приладу вона становить до 10 – 20 метрів.

Якщо ви купуєте модель такого пристрою для захисту території, то тут вже мова повинна йти про стаціонарне виконання. Такі прилади працюють за площею і мають ефективну дистанцію впливу.