900 - 1800
Онлайн замовлення
Телефонуйте, ми в офісі
Що таке ОВП-метр?

Що таке ОВП-метр?

Перевірка якості та властивостей прісної води постійно проводиться у багатьох ситуаціях. Тут йдеться не лише про питну воду, хоча така перевірка дуже важлива для нормального функціонування людського організму та його здоров'я. Необхідно перевіряти воду і в промисловості, при зберіганні води в резервуарах відкритого або закритого типу, басейнах, акваріумах та інших ситуаціях. Під перевіркою розуміється реєстрація наявності та кількості розчинених у ній хімічних елементів, солей, органічних сполук, присутність мікроорганізмів тощо.

Одним із способів перевірки є вимірювання ОВП води. В даному випадку ОВП (окислювально-відновний потенціал водного розчину). Для цього застосовують спеціальний прилад, який зветься ОВП-метр. Також склад водного розчину аналізується в лабораторії, але це найдовший і дорогий метод, хоч і максимально точний. ОВП-метр – це спеціальний прилад, який визначає редокс потенціал речовини або розчину, включаючи воду, та вказує на здатність досліджуваного зразка приєднувати або віддавати електрони.

Влаштування ОВП-метра

Стандартно ОВП-метр є універсальним пристроєм, який може виміряти окислювально-відновний потенціал рідини або речовини. Такі виміри можна проводити і на прісній воді. Це робить цей пристрій застосовним у промислових, водоочисних і навіть побутових цілях. Останнє дозволить вам зрозуміти властивості води, яку ви вживаєте для харчування. Одиницею вимірювання цього показника є мВ (мілівольти). Такий прилад також потрібен для тих, хто серйозно займається акваріумістикою, або розуміння складу водного розчину в басейнах.

На якому принципі працює прилад? У нього вбудований спеціальний електрод, який вимірює електрорушійну силу розчину або води, а точніше її здатність переносити електрони. Величина потенціалу вказуватиме на ОВП речовини або розчину. Цей показник змінюється залежно від рівня вмісту у воді розчинених солей металів або хімічних добрив (фосфати, сульфати, нітрати тощо), а також деяких органічних сполук та навіть біологічного середовища (бактерії, віруси тощо).

ОВП-метр принцип роботи

Якщо брати ще один стан води, а саме рН, то окисно-відновний потенціал залежатиме від рівня рН рідини. Чим вище рівень рН, тим нижче окисний потенціал. Сам прилад виміри проводить за допомогою датчика – електрода, виготовленого із спеціального сплаву. Принцип роботи передбачає занурення датчика в середу, а в даному випадку у воду, а потім активується тестування.

В результаті тесту ми отримаємо такі показники, виражені в ± мВ:

  • при переважанні окисного потенціалу води, електрод приладу діє як донор електронів, а рівень віддачі безпосередньо залежатиме від величини окисних властивостей;
  • при переважанні відновного потенціалу води, електрод отримуватиме електрони (акцептор), а показник величини отримання безпосередньо залежатиме від відновлювальних якостей води.

На практиці існують стаціонарні та портативні ОВП-метри, проте частіше застосовують компактні та зручні переносні прилади. Вони можуть відрізнятися за рівнем точності та вимірюваним діапазоном. Діапазон є значенням від нуля в плюсову або мінусову сторону, залежно від окисних або відновлювальних властивостей. У побуті такі прилади також будуть корисні, якщо ви хочете комплексно розібратися у властивостях води, яку використовуєте та вживаєте.