900 - 1800
Онлайн замовлення
Телефонуйте, ми в офісі
Шумомір і навіщо він потрібний?

Шумомір і навіщо він потрібний?

При необхідності виміряти рівень шумового забруднення застосовується спеціальний прилад, що зветься шумомір. З його допомогою можна в цифровому значенні зареєструвати частоти та величину енергії звукової хвилі, вираженої в децибелах (дБ), міжнародне позначення dB. Використання такого пристрою буде виправдано у багатьох випадках. Сюди можна зарахувати:

  • контроль робочого місця на відповідність нормам шумового забруднення;
  • під час перевірки звукоізоляційних матеріалів у будівельній сфері;
  • у лабораторних, освітніх, а також наукових цілях;
  • під час перевірки на відповідність нормам транспортних засобів;
  • як сигналізатори несправної роботи обладнання;
  • у побуті та інших ситуаціях.

Давайте розглянемо, які бувають шумоміри за класом точності, а також вкажемо деякі приклади особливо вдалих приладів у своєму класі.

 

Види шумомірів за класом виміру

Самі собою шумоміри можуть бути портативного або стаціонарного типу. Якщо йдеться про стаціонарне обладнання, воно має виконувати роль контролю рівня інтенсивності звукових хвиль від працюючого обладнання або в інших випадках. При використанні переносних приладів можна проводити виміри на місцевості або в конкретних точках.

За своїм виконанням шумоміри можуть мати різний клас точності. Тут можна розглянути такі прилади:

  • нульовий клас – найбільш точні шумоміри, які використовуються для проведення дуже точних вимірів у лабораторіях або для наукових цілей. Такі пристрої також застосовують для калібрування та повірки вимірювального обладнання. Вони служать як еталонний захід для будь-яких пристроїв нижче класу;
  • перший клас – з високою точністю, застосовується при санітарно-гігієнічному контролі, у тому числі і для огляду відповідності на стандарти робочих місць. Через високу точність, такі шумомери також широко застосовуються в лабораторних цілях;
  • другий клас – найбільш поширене застосування для шумомірів другого класу точності, перевірка та контроль роботи транспортних засобів та технологічного обладнання на існуючі норми у нас у країні;
  • третій клас – пристрої з найбільшою похибкою, яка може на один вимір становити 1-4 дБ. Перевага таких приладів полягає в їхній найкращій ціні. Якщо висока точність вимірів вам не потрібна, то характеристик таких шумомірів буде достатньо.

Будь-яке вимірювальне обладнання підбирається під конкретну ситуацію, причому враховується і його клас точності.

     

Який шумомір краще вибрати?

Давайте розглянемо деякі вдалі моделі шумомірів, що зустрічаються у нас на ринку. Вдалими їх можна вважати, у тому числі й за співвідношенням показників, вартістю і якістю виробництва.

І так, розглянемо, які шумоміри краще вибрати:

  1. Багатофункціональний прилад (5 в 1) FLUS ET-965 – професійне вимірювальне обладнання, яке здатне на проведення відразу кількох вимірювань. Таких вимірювань можна проводити п'ять: шумомір, термометр, люксметр, гігрометр і анемометр. Вдала модель особливо в тих ситуаціях, коли потрібні всі або більшість опцій. Тут вони інтегровані в один пристрій. FLUS ET-965 має хорошу точність, якщо розглядати його у розрізі можливостей вимірювань рівня шуму.
  2. FLUS ET-933 – спеціалізований портативний пристрій з гарною точністю. Похибка приладу становить ±1,4 дБ. Діапазон робочих частот від 315 Гц до 8 кГц. Діапазон вимірювання потужності від 30 до 130 дБ.
  3. Scarlet ST-11/ST-11D Class 1 – високоточний портативний шумомір першого класу точності. Ідеальний варіант для контролю роботи транспортних засобів та обладнання, а також огляду робочих місць на санітарні норми шумового забруднення. Діапазон робочих частот від 10 Гц до 20 кГц. Діапазон потужності звуку від 27 до 140 дБ. Недолік приладу – його висока ціна, але це окупається професійним виконанням.
  4. Xintest HT-90A – недорога модель шумоміра для побутового застосування, а також у будь-яких ситуаціях, де висока точність вимірювань не потрібна. Пристроєм зручно користуватися, він має маленькі розміри та переносне виконання. Датчик шумоміра (мікрофон) вбудований у корпус. Проведення вимірів з його допомогою не викликає труднощів.

На прикладі наведених вище шумомірів можна зрозуміти, який краще вибрати. Це робиться під завдання, звідси підбирається клас точності та функціональні можливості. І тут вартість грає другорядну роль. Однак, якщо вам не потрібне отримання результатів із маленькою похибкою, то простого, а значить бюджетного пристрою, вам буде достатньо.