900 - 1800
Онлайн замовлення
Телефонуйте, ми в офісі
Що таке дифманометр

Що таке дифманометр

Вимірювання різниці тиску або рівня рідини передбачає використання спеціального приладу. Залежно від середовища, в якому виникає перепад тиску, такі прилади слід використовувати, вони мають спеціалізацію. У загальному випадку вони звуться диференціальний манометр чи дифманометр, і можуть працювати на різних принципах.


Дифманометр – це механічний або цифровий пристрій, здатний точно визначити різницю тиску, рівень витрати рідини або газу, а також величину тиску. Давайте розглянемо докладніше, які варіанти даних пристроїв бувають, де вони використовуються, і на якому принципі працюють?

Сфери застосування дифманометра

Вимірювання тиску може знадобитися в різних ситуаціях. Це практично всі сфери виробництва, однак у побуті ми також стикаємося з таким. Де можуть застосовуватись дифманометри:

  • при експлуатації промислового та виробничого обладнання;
  • у системах трубного транспортування рідин чи газів;
  • на автомобільному транспорті та при використанні двигунів внутрішнього згоряння;
  • для нормальної роботи житлових, адміністративних та виробничих будівель (вентиляція, водопостачання, газопостачання, опалення тощо);
  • у контрольних цілях та для безпеки при роботі різних систем;
  • у наукових, освітніх та лабораторних цілях;
  • у побуті та інших випадках.


Можна стверджувати, що цей пристрій застосовується повсюдно. У виконанні диференціальні манометри можуть бути стаціонарного чи переносного типу.

Влаштування дифманометра

Якщо говорити в узагальненому вигляді про пристрій дифманометра, тут можна виділити базовий принцип. На робочу частину приладу діє тиск вимірюваного або контрольованого середовища, величина цього тиску реєструється вимірювальною частиною, а потім відображається на дисплеї або циферблаті типу стрілки. Звідси такі пристрої можуть мати аналогове або цифрове виконання.

Залежно від вимірюваного середовища, а також місця установки приладу, робочі параметри та внутрішній пристрій відрізнятимуться. Якщо йдеться про рідину чи газ під дією атмосферного тиску, то застосовуються одні прилади, в обладнанні під великим тиском, інші. Дифманометри можуть мати додаткові характеристики, особливо це стосується сучасних цифрових моделей. Наприклад, вони можуть попутно вимірювати вологість, температуру, швидкість руху вимірюваного середовища і т.д. Контрольні пристрої іноді забезпечуються можливістю безпечного автоматичного відключення обладнання при виникненні нештатних ситуацій роботи.

Диференціальний манометр принцип дії

Давайте розглянемо питання про принцип роботи дифманометрів докладніше. На окремих випадках буде зрозуміло, як працюють такі прилади. Тут можна назвати наступний принцип роботи:

  • Механічний – з робочою частиною у вигляді мембрани чи сильфона. На сильфон діє середовище рідини або газу під тиском, рівень тиску буде відображатися рахунковим пристроєм, налаштованим на сильфон. Такий самий принцип і в мембранних варіантів, тільки як робочий реєстратор сили тиску тут виступає чутлива мембрана.
  • Рідкісний – з можливістю проведення вимірювань під атмосферним тиском. Найчастіше такі дифманометри спеціалізуються на вимірі рівня. Робочою частиною тут виступає поплавець, кільце тощо. До рідинних дифманометрів можна віднести моделі приладів, що працюють на принципі сполучених судин.
  • Вимірювальний та контрольний – з робочою частиною у вигляді пневмометричних трубок. З їх допомогою можна виміряти не просто величину тиску і швидкість руху середовища, що надається, але і витрати рідини або газу.

Окремо варто зазначити, що будь-який з типів приладів залежно від принципу роботи може мати аналогове (стрілочне, циферблатне або у вигляді шкали поділів) виконання, а може бути сучасним цифровим пристроєм. У другому випадку кількісне визначення виконує вбудований у дифманометр контролер на базі процесора або мікрочіпа, а дані відображаються на дисплеї. Цифрові варіанти можуть додатково виконувати й інші виміри, однак це залежить від цілей застосування пристроїв.