900 - 1800
Онлайн замовлення
Робіть замовлення онлайн, ми передзвонимо
Приклади застосування шумомірів на виробництві, СТО та у побуті.

Приклади застосування шумомірів на виробництві, СТО та у побуті.

У повсякденному житті, особливо це стосується міських жителів, нам заважає шум від різних джерел. Якщо ви працюєте на великому виробничому підприємстві, або проживаєте поряд з ним, воно саме по собі є джерелом неприємного шуму. Навіть якщо деякі звуки не заважають нам фактично, як нам здається, вони можуть шкодити нашому здоров'ю. Тому в Україні встановлено норми за рівнем шумового забруднення у різних умовах. Перевірити відповідність стандартам можна лише за допомогою спеціального пристрою, що зветься шумомір. Давайте докладніше зупинимося на тому, для чого потрібен такий пристрій, де застосовується, і як можна використовувати?


Навіщо потрібен шумомір?

Застосування шумоміра може бути корисним у різних ситуаціях, де потрібно вирахувати параметри звукових хвиль, що виходять від джерела. Якщо йдеться про атестацію робочих місць на виробничій або ремонтній ділянці в межах заводу, комбінату та фабрики, то це можна зробити лише за допомогою даного пристрою.

Може здатися, що власники бізнесу не дуже зацікавлені в тому, щоб дбати про рівень шуму, але вони помиляються, якщо не приділяють цьому належну увагу. Справа в тому, що при появі джерела звукового забруднення вище встановленої норми, у персоналу падає продуктивність та працездатність, знижується концентрація та увага. Це з одного боку досить небезпечно, якщо йдеться про роботу складного та небезпечного обладнання, а з іншого компанія зазнає збитків. Збитки цілком можна порахувати, якщо розглядати ситуацію не у рамках одного робочого дня, а протягом року чи двох років. Тут порушення норм уже гратиме проти власників бізнесу.

Шумомір може стати в нагоді і для діагностики роботи обладнання. Справно працюючий механізм видає рівень звуку не більше своїх робочих показників і приблизно одного рівня, залежить від режиму роботи. Якщо встановлений поряд з таким обладнанням шумомір зареєструє аномально високий рівень шуму, це свідчить про те, що з обладнанням проблема. Результати своїх показань такий прилад передає на пульт управління, і оператор може прийняти рішення про зупинення обладнання або термінову діагностику. Давайте на конкретних прикладах розглянемо, де буде корисний шумомір.

Приклади використання шумоміра у різних сферах

Якщо звернутися до прикладів застосування шумомірів, то можна виділити:

  1. Атестація робочого місця, про неї говорили вище. Причому таку атестацію можуть проводити як самі власники бізнесу, так й спеціально найнята фірма, що займається акредитацією виробничих та інших компаній, і навіть контролюючі органи від імені інспекторів з охорони праці.
  2. Перевірка роботи автомобіля – на СТО, при технічному офіційному огляді транспортних засобів, з метою додаткової діагностики та ремонту машин, застосовують шумоміри із хорошою чутливістю. Вони допомагають визначити, чи існує несправність у конкретному вузлі авто, або вкажуть на відповідність рівню шуму транспортного засобу.
  3. Контроль дорожньої поліції – із шумоміром цілком можуть зупинити несправний або особливо гучний транспортний засіб поліцейські. Якщо воно не відповідає за рівнем звуку існуючим стандартам, то на власника буде накладено штраф.
  4. Діагностика – описаний вище приклад контролю справності устаткування не єдиний варіант використання шумомірів. Будь-яка діагностика роботи механізмів або обладнання може включати застосування такого пристрою. Наприклад, робота електророзподільної підстанції або виявлення витоків тощо.
  5. У будівельних цілях – у рамках перевірки звукоізоляції будівель, такий пристрій просто незамінний. У цьому сенсі його можна застосувати і в побуті, якщо ви запланували капітальний ремонт у квартирі чи будинку. Для підприємств, що виробляють будівельні матеріали, шумомір допоможе точно визначити їх звукопоглинаючі характеристики.
  6. При настроюванні акустичних систем. Може хтось із вас стикався із ситуацією, коли у концертному залі невдахи підрядники роблять косметичний ремонт, і повністю ламають своєю некомпетентністю звукову картину. Цієї ситуації можна було б уникнути, якщо прописати відповідні вимоги перед пошуком підрядника. А самій будівельній організації просто необхідний шумомір, щоб правильно визначити відбивні та поглинаючі властивості матеріалів у залі чи приміщенні. До речі, в приватних будинках можна дуже точно налаштувати домашній кінотеатр або прослуховування музики з кращим балансом звуку, тут також прилад знадобиться.
  7. Для контролю шумового забруднення – це буде справедливо для приватного використання, зокрема. Якщо хтось регулярно забруднює шумом територію, де ви мешкаєте, то поскаржитися на нього можна і потрібно. Однак зробити це можна компетентно, якщо вказати результати ваших вимірів за допомогою шумоміра. Такий контроль стане в нагоді і для підприємств.


Можна навести й інші приклади використання шумомірів як у побутових цілях, так і в професійних. Якщо у своїй діяльності або повсякденному житті зіштовхуєтеся з шумом, то цей прилад вам знадобиться. Для професійної діяльності він украй необхідний.