900 - 1800
Онлайн замовлення
Робіть замовлення онлайн, ми передзвонимо
Що таке анемометр

Що таке анемометр

Необхідність реєстрації та вимірювання швидкості руху газоподібної речовини, вітру, а також повітряного потоку виникає у різних сферах людської діяльності. Для точного кількісного розуміння величини такої швидкості були придумані спеціальні прилади, які звуться анемометри.

Примітно, перший описаний прилад такого типу історія згадувався ще 1450 року. Проте він був звичайну дерев'яну дошку, яка коливалася з частотою, що залежить від сили вітру. Сьогодні це найсучасніші високоточні прилади. Розгляньмо, які моделі анемометрів бувають, як вони працюють і де застосовуються?

Області застосування анемометрів

Анемометр – це переносний чи стаціонарний прилад, здатний точно розрахувати швидкість руху газового середовища. Як окремий випадок, існують популярні моделі, здатні порахувати швидкість вітру. У випадку анемометри застосовуються:

  • у військових цілях;
  • у метеорології;
  • для нормальної роботи аеродромів та аеропортів;
  • під час проведення спортивних змагань;
  • для промислових цілей;
  • у сфері видобутку, переробки та транспортування природного газу;
  • для нормальної роботи системи вентиляції у будинках різного призначення;
  • у сільському господарстві;
  • інших ситуаціях.

Деякі прилади цього типу можуть комплектуватися різними опціями. Одночасно можуть вимірювати вологість, тиск, температуру тощо. І тут вони будуть мультизадачными. Анемометри можуть мати стаціонарне або портативне виконання.

Влаштування анемометра

Залежно від того, яку конструкцію має анемометр, принцип роботи буде відповідним. Це можуть бути прості механічні прилади, а також технологічніші. Головним принципом роботи є зміни у приймачі приладу на чутливому елементі, що викликаються інтенсивністю потоку повітряного або газового середовища. Якщо йдеться про механічні пристрої, то тут до уваги береться сила тиску потоку повітря на лопаті, лопатки або крила пристрою.

Контролер анемометра реєструє зміни або розраховує кількість обертів ротора, викликаних газовим потоком. Потім ці дані передаються на дисплей пристрою, або пульт контролю роботи системи, якщо йдеться про стаціонарне обладнання.

Види анемометрів

Щоб розуміти, які різновиди анемометрів бувають, давайте розглянемо найпопулярніші види:

  1. Чашкові моделі - являють собою ротор, який рухається від потоку газу, де захоплення потоку забезпечують порожнисті півсфери (чашки), прикріплені до ротора на спиці. Чим сильніший потік, тим швидше обертання ротора, оскільки вітер чи потік газу забезпечує більший тиск. Такі варіанти часто використовують із вимірювання швидкості вітру.
  2. Крильчастий анемометр - також відносяться до механічних типів пристроїв. Даний варіант дуже схожий за принципом на попередній, тільки тут потік газу або повітря діє не на чашки, а на лопаті або крила. Такі лопаті можуть мати різну форму. Часто цей тип анемометрів ще називають крильчастим.
  3. Анемометри ультразвукового типу – принцип роботи яких ґрунтується на вимірі швидкості поширення хвилі ультразвуку у газоподібному середовищі. Зміни швидкості вітру або повітряного потоку безпосередньо впливатимуть на швидкість розповсюдження ультразвукової хвилі. Оскільки останній параметр залежить ще й від температури навколишнього середовища, такі прилади обов'язково комплектуються термометрами.
  4. Термоанемометр – пристрій реєструє зміну температури нагрітого сенсора залежно від охолоджувальної дії повітряного потоку. Чим вища швидкість газоподібного середовища, тим сильніший ефект охолодження. У простому випадку такі прилади застосовують нитку розжарювання.

Вибір анемометра слід робити залежно від завдання, яке ви переслідуєте. У більшості випадків досить простий моделі, яка має невелику вартість. У таких приладів хороша точність та простота використання легко поєднуються з невеликою ціною. Для спеціальних цілей потрібно купувати професійне обладнання.