900 - 1800
Онлайн замовлення
Робіть замовлення онлайн, ми передзвонимо
Тематика статті

Як користуватися анемометром?

Зміст
Що потрібно знати для точності результату?
Практичні поради під час проведення вимірювань
Як користуватися анемометром?

Якщо потрібно вимірювання швидкості руху повітряного потоку, то для цього застосовується спеціальний прилад, що має назву – анемометр. З його допомогою можна точно дізнатися швидкість такого потоку, а якщо йдеться про звичайний атмосферний вітер, то і його швидкість. Деякі прилади здатні точно визначити напрямок руху потоку. Також вони можуть працювати на різних принципах. Можна коротко перерахувати:

  1. Механічний тип - найбільш поширений варіант анемометрів, де як робочий датчик використовується ротор з лопатями. Потоки повітряних мас розкручують лопаті, і швидкість їх обертання залежатиме відповідно до величини швидкості таких мас.
  2. Термічний тип – нагріта за допомогою електрики нитка розжарювання охолоджується під дією вітру чи потоку газу. Ступінь охолодження безпосередньо вказуватиме на швидкість вітру.
  3. Ультразвуковий тип – генератор та приймач ультразвукового сигналу вимірює швидкість поширення хвилі ультразвуку в повітряному середовищі, де остання залежатиме від швидкості потоку. Такі пристрої підходять для ситуацій, коли потрібно визначити ще вектор повітряного потоку в тривимірній площині.

Будь-який з описаних типів приладів матиме різну точність та вартість. Часто такі пристрої вбудовують додаткові опції. Наприклад, для роботи ультразвукового анемометра необхідний вбудований термометр, що забезпечує належну точність результатів. А механічний тип може мати змінний напрямок розташування осі обертання ротора, що дозволяє лопатевому датчику автоматично повертатися у бік найбільшого за силою повітряного потоку.

Що потрібно знати для точності результату?

Давайте розглянемо деякі особливості використання анемометрів. В основному ми будемо зупинятися на механічному та термічному типах, тому що вони найпоширеніші і найчастіше зустрічаються у продажу. Їх застосовують у різних сферах, а якщо брати побутову, будівельну та професійну одночасно, то їх використовують для перевірки якості вентиляції. Анемометр для вентиляції, як користуватися, розглянемо нюанси:

  • для вимірювання середньої швидкості повітряного потоку вимірюється його величина в різних точках. При цьому середнє значення одержаних результатів вимірювань і буде результативними даними. Всі вимірювання для зменшення похибки повинні проводитися з розміщенням площини розташування лопат перпендикулярно руху потоку повітря або газу;
  • для вимірювання максимальної швидкості вентиляції, вибирається місце, де потік найбільш інтенсивний. При цьому площина лопатевого датчика повинна розташовуватись під кутом 90 градусів до потоку, якщо вона стаціонарно закріплена;
  • для термоанемометра важливо, щоб корпус та робоча частина не нагрівалися додатково перед проведенням вимірів. Це означає, що прилад не можна залишати поблизу нагрівальних приладів або під прямим сонячним промінням;
  • при проведенні вимірювань зачекайте деякий час, поки пристрій не здійснить вимірювання швидкості повітряного потоку, дані тимчасові характеристики будуть вказуватися в правилах експлуатації приладу.

Температурне виправлення дуже важливе для роботи анемометра, тому такі прилади можуть мати вбудований термометр. Похибка вимірювань у них також відрізнятиметься, не тільки залежно від методики, що застосовується, але і від класу точності приладів.

Практичні поради під час проведення вимірювань

Можна дати деякі корисні поради, якщо ви придбали анемометр і плануєте використовувати його в особистих, освітніх або професійних цілях. Тут можна назвати:

  • використання механічних типів анемометрів в запорошених і забруднених приміщеннях може вплинути на точність його роботи через збільшення сили тертя на роторі датчика. Якщо ви зіткнулися з цим, перевірте стан робочого датчика і точність пристрою через час;
  • залежно від завдання та вимог точності отриманих даних, такий анемометр і слід вибирати за класом. У деяких випадках дорогі особливо точні прилади матимуть надмірний потенціал, якщо достатньо і стандартної похибки, тут немає сенсу переплачувати;
  • якщо ви проводите вимірювання особливо інтенсивних за швидкістю потоків, враховуйте верхню межу діапазону роботи анемометра. Її не слід перевищувати;
  • існують анемометри із вбудованими датчиками, а є із виносними. Вони дещо відрізнятимуться за методикою проведення вимірювань. Якщо важливо забезпечення точності результату в конкретних точках, краще застосовувати виносні датчики;
  • щоб отримати результат вимірів з кращою точністю, слід вивчити інструкцію з експлуатації приладу перед вимірюваннями. Так ви зможете уникнути появи штучно створеної похибки, якщо припуститися помилки.

Современные анемометры просто применять на практике, здесь не требуется каких-либо специальных навыков или опыта. Это касается даже профессионального использования устройств. Тип прибора в зависимости от методики его работы подбирается под ту задачу измерений, которая перед вами стоит, а также с учетом состава воздушного или газового потока.