Найкращий безконтактний термометр
Необхідність вимірювання температури об'єкта, живого біологічного організму, середовища або навколишнього простору може знадобитися в різних ситуаціях. Тут від побутових та медичних цілей діапазон закінчується питаннями наукових досліджень чи виробничих процесів у промисловості, із надвисокими чи наднизькими температурами. При цьому інструментів, методик та приладів, за допомогою яких можна провести вимірювання температури, також досить багато. Існують стаціонарні детектори рівня нагрівання та сигналізатори, але найчастіше застосовуються переносні моделі, що працюють на різних принципах дії. Є старі аналогові пристрої, але трапляються і суперсучасні електронні детектори. Давайте розглянемо питання, який електронний термометр є кращим, види таких приладів, а також необхідні параметри вибору хорошої моделі.
Види приладів для вимірювання температури
Загалом термометрів існує чимало різновидів. Вони навіть можуть мати різне призначення залежно від того, температуру якого об'єкта чи середовища вимірюють. Якщо розглядати їх види, то можна виділити:
- аналогові стрілочні чи циферблатні моделі старого зразка;
- з вбудованими датчиками (сучасного або старого виконання), та контактним способом вимірювання;
- з виносними датчиками, що дозволяють контактним способом перевірити рівень температури у конкретному місці;
- безконтактні пірометри;
- пристрої із змішаним типом дії.
При цьому у цих типів може відрізнятися клас точності та призначення. Необхідно звернути увагу на основні характеристики термометра, а також його спеціалізацію, щоб вибрати відповідний прилад. Це відноситься однаково до контактних і безконтактних пристроїв, портативного або стаціонарного типу.
Зупинімося на основних параметрах термометрів і пірометрів, які важливо враховувати при покупці приладу.
Що потрібно знати під час вибору пірометра?
Якщо ви вибираєте пірометр, а це означає, що плануєте проводити вимірювання температури безконтактним способом, вам необхідно враховувати його спеціалізацію, а також інші характеристики. На що тут слід звертати увагу, давайте розглянемо це:
- Діапазон вимірів – робочий діапазон функціонування устаткування. Якщо це медичний пірометр, його діапазон буде відповідний від +30 до +42 градусів за Цельсієм. Для стандартних моделей загального користування найчастіше застосовують діапазони від мінус – 50 до +350 градусів. Однак є й спеціальні моделі, що вимірюють особливо низькі або високі температури.
- Точність - тобто похибка роботи пристрою. Чим нижча похибка, тим вищий клас точності обладнання, і тим воно дорожче буде коштувати. Для побутових приладів характерна похибка 1-2%.
- Коефіцієнт емісії – поправка на світловідбивні можливості різних поверхонь. Наявність такого коефіцієнта робить прилад більш точним. Найчастіше застосовується фіксований коефіцієнт емісії для звичайних та побутових пірометрів та термометрів.
- Діапазон довжин сприйманих хвиль інфрачервоного спектра.
- Оптична роздільна здатність – оптична здатність пристрою захоплення об'єкта дослідження для визначення у нього температури на відстані.
- Наявність чи відсутність термопари.
- Наявність чи відсутність додаткових опцій.
Часто додаткові функції бувають корисні, але в деяких ситуаціях достатньо лише можливості вимірювання температури на відстані. Наприклад, для медичних інфрачервоних градусників додаткові настройки не дуже потрібні, але і тут є винятки.
Який безконтактний термометр краще?
Якщо ви хочете придбати пірометр для медичних або побутових цілей, яку модель вибрати. В цьому випадку вам допоможе вибрати безконтактний термометр рейтинг, який ми пропонуємо вам. Зазначені в ньому моделі мають різний функціонал та призначення, але є хорошими варіантами у своєму сегменті, у тому числі й за критерієм вигідної ціни.
Розглянемо ці моделі:
- Медичний пірометр Xintest HT-820D – інфрачервоний градусник безконтактної дії для медичних цілей. Розрахований на швидке та дистанційне визначення температури тіла пацієнта. Може бути використаний у медичних закладах та лікарнях, а також у особистих цілях. Прилад має хорошу точність у межах свого діапазону вимірів від +32 до +42 градусів.
- Інфрачервоний пірометр Flus IR-86 – інфрачервоний дистанційний пірометр широкого спектру застосування. Обмеження використання приладу становить робочий температурний діапазон, що становить від мінус – 50 до +260 градусів С. Примітною особливістю пристрою є його невеликі розміри. Похибка вимірів не перевищує 1-2%. Flus IR-86 може бути використаний у професійних цілях та для побутового застосування.
- Пірометр Flus IR-810 – ще один інфрачервоний пірометр дистанційної дії. Це більш просунута модель, ніж її попередник Flus IR-86, однак вона має більш високу ціну. Температурний діапазон вимірювання у даного приладу становить від мінус – 50 до +330 градусів, с такою ж похибкою. У приладу є оптична роздільна здатність, яка становить 12:1. Ця модель може бути використана для побутових та професійних цілей.
Вибір хорошого пірометра завжди повинен залежати від завдання, для якого ви його купуєте. Іноді немає сенсу переплачувати за надмірну точність чи збільшений діапазон вимірів. Якщо вам потрібне спеціальне обладнання для конкретних завдань, то відповідний пірометр і слід купувати.