900 - 1800
Онлайн замовлення
Телефонуйте, ми в офісі
Рефрактометри у виноробстві

Рефрактометри у виноробстві

Виноробство є одним із найдавніших занять людства. Виготовити якісне вино мистецтво. Тут потрібно вибрати сорт винограду, правильно вибрати час його збору, щоб він був зрілим і мав потрібну солодкість, правильно підготувати його. Роздавити плоди і поставити на бродіння, а потім відокремити рідину в суслі від твердих фракцій і поставити дозрівати. Після закінчення процесу дозрівання та припинення бродіння, молоде вино розливають по бочках, пляшках та інших ємностях, а потім зберігають.

Найкращим варіантом є багаторічне зберігання вина, проте відкрити та спробувати його вже можна через рік, якщо ви цього хочете. Чим довше стоїть вино, тим краще буде його смак, тут час відіграє позитивну роль. На різних стадіях приготування вина можна відстежувати, як йдуть процеси, а також склад деяких компонентів, наприклад цукру або вміст алкоголю. Для цього використовується спеціальний прилад для визначення цукру у винограді, субпродукті бродіння і готовому напої. Для цього підходять рефрактометри.

Навіщо потрібний рефрактометр у виноробстві?

Перед використанням стиглого винограду та приготування вина важливо вибрати час для його збору. Одними з важливих компонентів цього плоду є наявність виноградної кислоти і цукру (солодкості). Виноградна кислота є основою смаку, збереження готового продукту, а цукру – солодощі та кінцевої міцності. Якщо виноград ще не дозрів, то виноградної кислоти в ньому буде надлишок, а цукру в нестачі, з таких плодів не вийде хорошого вина.

З іншого боку, перезрілий виноград має надлишок цукру, але в нестачі виноградної кислоти, що теж може призвести до того, що вийде недостатньо якісне або занадто міцне вино. Тому важливо визначити час збирання врожаю, а також концентрацію в ньому цукру та виноградної кислоти. Це можна зробити за допомогою рефрактометра для виноробства.

Кінцевий продукт також потребує вимірювання рівня солодкості в ньому. Тут також потрібний прилад для визначення цукру у вині. Якщо говорити про масове виробництво, то органолептичного методу буде недостатньо, тут потрібно точне числове значення, тому потрібний рефрактометр.

Які шкали виміру рефрактометрів для виноробства?

Виготовлення спиртних напоїв з винограду поширене явище, і зустрічається в різних країнах. Звідси існують і різні шкали, що застосовуються для рефрактометрів у виноробстві. Наприклад, до них можна віднести:

  • Brix – одиниця виміру стиглості винограду рефрактометричним способом, що застосовується у різних куточках світу, (Австралія, США, Нова Зеландія тощо).
  • °KMW (Babo) – дослівна назва позначення Klosterneuburger Mostwaage, і вона застосовується в Австрії та інших країнах. У перекладі це означає Клостернойбурзька вагова шкала, вона зустрічається в багатьох сучасних рефрактометрах як одна з одиниць виміру.
  • °Oe – шкала Oechsle (Ексле), її застосовують для оцінки густини виноградного сусла за допомогою рефрактометричного методу. За допомогою даної системи позначень та методу можна також визначити ступінь стиглості плодів винограду та рівня вмісту цукру в готовому продукті.
  • Baume – шкала Боме, застосовувана щодо щільності рідин, виноградного сусла і готового вина. Її застосовують у Франції та інших країнах Європи.
  • % Vol – звична для нас шкала, яка у відсотковому співвідношенні визначає міцність напоїв. Іншими словами, концентрацію етилового спирту в готовому продукті чи суслі.

Як проводиться вимірювання на різних стадіях виготовлення вина?

Як застосовується рефрактометр для виготовлення вина?

Сам собою рефрактометр – це прилад, який служить для дослідження складу різних рідин, речовин чи газоподібного середовища. Застосовуваний при цьому метод заснований на вимірюванні показника заломлення світла у видимому спектрі в досліджуваному зразку. Конкретно рефрактометр для виноробства має спеціалізацію та розрахований на вимірювання у цій галузі. Вимірювання проводяться на різних стадіях, тут можна виділити:

  • при визначенні ступеня стиглості та готовності плодів винограду до збирання;
  • для визначення рівня вмісту цукру в різних субпродуктах бродіння, а також готовому напої;
  • визначення міцності напою, тобто вмісту етилового спирту, що виник у результаті бродіння на всіх стадіях приготування, а також готовому продукті.

Рефрактометри для вина є сучасними пристроями, що мають хорошу точність, наявність температурної компенсації, можливості переводити значення у потрібні одиниці виміру. При цьому самі прилади мають портативне виконання та невеликі розміри. Найчастіше вони працюють від акумуляторів або батарейок. Часто зустрічаються варіанти рефрактометрів, розрахованих на різні завдання, зокрема і проведення інших вимірів, наприклад, визначення температури. Такі пристрої можна використовувати і в інших ситуаціях, наприклад, пивоваріння.